karlsson (karlsson) wrote,
karlsson
karlsson

 • Music:

7 відкриттів січня

…і відповідно, 7 речей, які ви ще встигнете зробити у січні, якщо досі їх не зробили, бо прогальмували, як я. Ці штуки зовсім не нові, можна сказати відверто: [:||||||:]. Але мені не траплялися. Лишається тільки позаздрити тим, в кого вони ще попереду.

Міхал ВівеґПоганий будинокАмаркордГарольд і МодEcho GardensYoung KnivesZap Mama

Читанка

 1. Міхал Вівеґ. «Казкові роки собаці під хвіст», «Літописці батьківської любові»

  Міхал Вівеґ Міхал Вівеґ. «Казкові роки собаці під хвіст», «Літописці батьківської любові»

  В чехів дуже специфічне почуття гумору. Це національний стиль. Ба навіть, ментальність. Хіба що англійці так само схильні до гротеску та абсурду, але це лише номінальна схожість. В них свій абсурд, в чехів — свій. А на континенті, певно, з чехами так і взагалі нема кого рівняти (готові сперечатися?).

  Вівеґ, власне, не гуморист. І добрій традиції розповідати з посмішкою несмішні, нудні, а іноді – взагалі страшні людожерські історії, мабуть, стільки ж років, скільки писемності. Але описувати крізь призму просякнутого абсурдом та гротеском (і в водночас — побутового) гумору вся штуки, що вже від початку за своєї природою є неприродними, абсурдними, гротескними — це, в першу чергу, суто чеський талан. Нє?

Мувіки

 1. Поганий будинок / Dom zły (2009)

  Поганий будинок / Dom zły (2009). Фільмовий постер Поганий будинок / Dom zły (2009). Вже дійшло до сокири Поганий будинок / Dom zły (2009). Польська народна міліція

  Сильне кино. Навіть IMDb встановило йому рейтинг у 7,3. По-перше, 7,3 – це респект, а по-друге - американці не дуже схильні до європейського кіно. Синопсис знайти нескладно, нема сенсу його переповідати. Тому у стилі тегів: ПНР; депресивний час — совдеп, військовий стан; депресивне місце (Бещадська закутень, пегеери — так в поляків колгоспи називалися); осінь, бруд ззовні, бруд всередині; туга, смуток, безпритульність; горілка, якої намагаються їх хоч на короткий час відсунути. Дуже багато горілки. Відповідно згодом з’являються сокири. Карочє, всє умерлі (нехай і не всі від сокир).

  Мабуть, в кожного з нас є такі знайомі – ніби й не тупі, але сумують за совком. Подивіться цей фільм з ними разом.

  IMDb — 7.9/10

 2. Амаркорд / Amarcord (1973)

  Амаркорд / Amarcord (1973). Фільмовий постер Амаркорд / Amarcord (1973). Культова сцена у тютюновий крамничці Амаркорд / Amarcord (1973). Ріміні зумтрічає Муссоліні

  До розкручених брендів ми ставимося з повагою, але спокійно, без зайвого пафосу. Фелліні? Гуерра? «Оскар»? Ну, прекрасно. Подивимося …колись. При нагоді. Нагода, нарешті, сталася. Треба дочекатися іншої нагоди, і подивися вдруге.

  IMDb — 7.9/10

 3. Гарольд і Мод / Harold and Maude (1971)

  Гарольд і Мод / Harold and Maude (1971). Фільмовий постер Гарольд і Мод / Harold and Maude (1971). Чергова інсценізація самогубства Гарольд і Мод / Harold and Maude (1971). Лірика, нє?

  Ще один з фільмів, що феєрично, з тріском, провалився у прокаті. І це, до слова, зайвий раз нам натякає, що презервативи — прекрасний винахід. Бо кількість IQ на планеті обмежена і ділиться на всіх, а людство… тойво… зростає безупинно. Ну ви в курсі.

  Давайте я трохи процитую початок сценарію.


  М-М ЧЕЙЗЕН Идите сюда, Мари, смотрите. Вино и напитки здесь, бокалы рядом. Ах, да, что касается льда, то... разумеется, принесите его из кухни. Если у вас будут ко мне вопросы, спрашивайте, не стесняйтесь.
  (Они не видят Гарольда, висящего за их спиной)
  М-М ЧЕЙЗЕН В конце концов, подайте закуску сюда. Кухарка приготовила пироги с креветками. Удивительно вкусно, пока они горячие. Эта музыка меня раздражает. (Направляется к проигрывателю, чтобы его выключить.) Вы можете подать их на передвижном столике вместе с приспособлением для подогревания блюд. Что вы об этом думаете, Мари?
  Мари поворачивается
  М-М ЧЕЙЗЕН В самом деле, Гарольд... В присутствии новой горничной... (Поворачивается к Мари, которая сильно побледнела.) Мне очень неудобно, Гарольд совершенно не умеет себя вести. (Смотрит на стенные часы.) Боже мой! Неужели уже так поздно?! Доктор придет с минуты на минуту! Так, я распорядилась насчет аперитива, закуски. Что касается обеда, никаких особых указаний. Я ничего не забыла?
  Мари смотрит на висящее тело...
  МАРИ А... А...
  М-М ЧЕЙЗЕН Да? Что такое? (Смотрит на Гарольда и качает головой.) Ах, да. Это совершенно в его духе. У меня тысяча дел, а он даже не переоделся к обеду! (Становится под люстрой.) Гарольд, к тебе обращается твоя мать! (Гарольд поворачивает голову и открывает глаза. Он смотрит на мать, стоящую внизу.) Прошу тебя, немедленно спускайся!
  Гарольд задумывается на минуту...
  М-М ЧЕЙЗЕН Сколько раз я тебе говорила, что нельзя надевать зеленые носки с черными ботинками? Иногда у меня появляется впечатление, что я говорю впустую. Ты понимаешь, сколько сейчас времени?

  Згодом, авжеж, людство отямилося, але призових бонусів за це воно від нас не отримає, бо що йому заважало зрозуміти від початку таке просте, добре і радісне кіно? Це ж не Dom zły.

  IMDb — 8.0/10

Музло

 1. Young Knives

  Young Knives

  Ну, така попсова назва — це вже ніби попередження, але не хвилюйтеся. То є правдиві британські індики (від слова інді). Фірмове британське поєднання гаражних рифів з меланхолію. Формально — друга ліга, але ми ж тут слухаємо, а не чарти гортаємо. І, якщо маєте певний сантимент до назв на кшталт Kinks або King Crimson, вам буде що послухати.


  На Яндекс.Музиці знайдете пару альбомів та купу синглів.

 2. Echo Gardens

  Echo Gardens

  Тріп-хоп, інді-поп, даунтемпо. Тернопіль знов дає всім просратися!

  Щось мені підказує, що далеко вони не підуть, бо, мабуть, повні роздовбаї і швидко схаряться.

  Сподіваюся, що це не так, бо це було б зовсім сумно: музло в цілком Echo Gardens на рівні; на провінціалізм і вторинність — жодного натяку.

  Офсайт: echogardens.com. До слова: свою «гарячу десятку» тернопільські чувачки виклали на last.fm, отже можна безкоштовно та легально завантажувати і слухати. Респектуємо та отримуємо фан.

 3. Zap Mama

  Zap Mama

  Бельгійсько-конголезьске прекрасне казна-що. Соул, хіп-хоп... суцільний африканський чілаут, коротше. Легке, ненапряжне, втім цілком змістовне.

  Парочку альбомів (на жаль, не найкращих, хоча й цілком достойних) знов таки пропонує послухати Яндекс.Музика. Втім, є сенс самосітйно пошукати Ancestry In Progress та Adventures In Afropea 1.

Цейво. А що відкрили у січні для себе ви?

Tags: i am consuming and so i am, ки ноу ноу на ка, мне музыка петь не мешает, цікаві досвіди, читанка
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments